Jak przedłużyć trwałość perfum?

Zapachy obecne są w naszym życiu przez cały czas. Poprawiają samopoczucie, potrafią przywołać przyjemne wspomnienia oraz pobudzić zmysły. Te ulubione stają się naszą wizytówką i poprawiają nasz wizerunek. Jeśli poszukujesz perfum, które będą odzwierciedleniem Twojej osobowości i zawierają w sobie niecodzienne nuty zapachowe – koniecznie wypróbuj markę Saphir! To marka wywodząca się z Hiszpanii, która na rynku funkcjonuje już blisko 50 lat. Przez ten czas zyskała wielu zwolenników i zwolenniczek. Saphir cechuje się trwałością i nietuzinkowością – dzięki wysokiemu stężeniu procentowemu zapach będzie towarzyszył Ci przez cały dzień.

 

Abyśmy cieszyli się zapachem perfum marki Saphir jak najdłużej, należy odpowiednio je stosować, czyli spryskać kilka obszarów na naszej skórze. Są to między innymi skronie, nadgarstki, szyja i dekolt. Najważniejsze jednak to dobrać zapach odpowiednio do pory roku lub dnia. Podczas wiosny i lata należy postawić na świeże, orzeźwiające zapachy – pełne kwiatowych aromatów, bądź takie gdzie wyczuwalne są cytrusy. Jesień i zima obfitować będzie w cięższe zapachy, intensywnością przypominające zapach przypraw – wanilia, cynamon. 

 

Architektura perfum – jak są zbudowane?

 

Złożone są z trzech podstawowych elementów: 

  • Nuta głowy – czyli nuta górna, która wyczuwalna jest jako pierwsza. Tym samym jest ona najważniejsza, ponieważ decyduje o pierwszym wrażeniu, jakie zrobi na nas zapach. Intensywna na samym początku, dość szybko traci moc ulatniając się. Utrzymuje się od kilkunastu minut do pół godziny. 
  • Nuta serca – czyli nuta środkowa, wiąże ze sobą pozostałe dwa elementy tworząc harmonijną całość. Nie jest ona elementem, który zwraca naszą uwagę podczas poznawania zapachu, lecz bez niej zapach nie ma swojego specyficznego charakteru, który tworzy. Utrzymuje się od dwóch do nawet trzech godzin.
  • Nuta głębi – czyli nuta dolna, podstawowa nuta, wyczuwalna dopiero po około dwudziestu minutach. Zbudowana z najcięższych, najmocniejszych elementów. Dodaje się do nich specjalne utrwalacze pozwalające na wydłużenie trwałości utrzymywania się substancji na skórze.